UAB ARKAMEDA atstovauja Europos bendrovę Vitamax-E

Vitamax-E užsiima aktyvia moksline veikla biotechnologijų srityje

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
PDF Spausdinti El. paštas

Vitamax-E gamina ir parduoda liofilizacijos metodu pagamintus Aloe Vera, arba alavijo miltelius. Aloe Vera dažnai vadinamas stebuklinguoju augalu, gamtos gydytoju, gyvybės augalu. Jis turi daug pavadinimų, išlikusių per 4000 metų, kuriuos šis vaistinis augalas tarnauja žmonijos labui.
     1862 m. pirmą kartą senoviniame Egipto papiruse atrastas šio augalo istoriją patvirtinantis faktas, parašytas 3500 m. pr.m. erą, kuriame buvo aprašyti įvairūs gydomieji augalai. Vėliau nustatyta, kad alaviją naudojo senovės indų ir kinų kultūros. Graikų ir romėnų gydytojai naudojo alaviją labai efektyviai, pvz. kareivių žaizdoms gydyti. Pasak legendos, Egipto karalienės Nefertitė ir Kleopatra labai vertino alaviją kaip puikią grožio terapijos priemonę.
        Nors yra daugiau kaip 200 alavijo rūšių, tik 4 rūšys pasižymi gydomosiomis savybėmis. Aloe Barbadensis Miller (taip pat žinomas kaip Aloe Linne) yra pats veiksmingiausias. Jis vienintelis turi teisę vadintis Aloe Vera arba tikruoju alaviju.
           Aloe Vera yra mėsingas augalas, panašus į kaktusą, bet iš tiesų tai yra lelijinių šeimos narys, besigiminiuojantis su svogūnais, česnakais ir šparagais. Subrendusio augalo lapų viduje esančios želė ir išorinės dalies sulčių mišinys gali būti renkamas, konservuojamas ir išpilstomas. Gautas produktas maksimaliai panašus į natūralias augalo sultis.
    Vidiniam vartojimui skirtas Aloe Vera želė gėrimas turi maisto papildo poveikį. Alavijo želė gali būti sumaišyta su kitais sudedamaisiais elementais ir naudojama kaip kremas ar losjonas, maitinantis odą ir gerinantis jos būklę.
 

 
PDF Spausdinti El. paštas

Taip pat gaminami milteliai iš mėsos (paukštienos, jautienos, kiaulienos), kiaušinių, vyno. Dėl apdorojimo specifikos milteliai išsaugo šviežių produktų skonį, kvapą, spalvą, vitaminus ir kitas naudingąsias savybes. Liofilizacija leidžia išlaikyti produktus be konservantų iki dviejų metų. Netekę daugiau kaip 95% savo vandens, produktai mažai sveria, juos lengva transportuoti ir galima naudoti bet kuriuo metu.
Įmonė liofilizacijos metodu gamina miltelius iš šių daržovių:

  • pomidorų
  • pipirų
  • morkų
 
PDF Spausdinti El. paštas

Dėl apdorojimo specifikos milteliai išsaugo šviežių produktų skonį, kvapą, spalvą, vitaminus ir kitas naudingąsias savybes. Liofilizacija leidžia išlaikyti produktus be konservantų iki dviejų metų. Netekę daugiau kaip 95 % savo vandens, produktai mažai sveria, juos lengva transportuoti ir galima naudoti bet kuriuo metu.
Vitamax-E gamina miltelius iš šių vaisių ir uogų:

abrikosų

kriaušių

granatų

persikų            

melionų

obuolių            

svarainių

geltonųjų slyvų

bananų

vyšnių

ananasų

apelsinų

aviečių

citrinų

braškių

mandarinų

 
PDF Spausdinti El. paštas

Liofilizacija – tai maisto dehidratacija užšaldytoje būsenoje, kai ledas virsta garais. Produktų džiovinimas užšaldžius leidžia išsaugoti maistines, skonines savybes, pradinį tūrį, spalvą, kvapniųjų junginių kumuliavimą, o ledas, susidaręs pradinėje proceso fazėje, užtikrina formos išlaikymą. Taip apdoroti produktai gali būti ilgai laikomi kambario temperatūroje, jei nesąveikauja su aplinka. Dehidratacija stabdo mikroorganizmų vystymąsi bei nepageidaujamų cheminių reakcijų vyksmą. Konservuojant produktus šiuo būdu nenaudojami jokie cheminiai konservantai. Tai svarbu gaminant sveiką maistą.